چاپ        ارسال به دوست

پیام تسلیت:

پیام تسلیت هیات رییسه ی دانشگاه مازندران در پی درگذشت نابغه ی ریاضی جهان

 

 

 

 

 

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در پی درگذشت دکتر مریم میرزاخانی نابغه ایرانی ریاضی، هیات رییسه ی دانشگاه مازندران با صدور پیام‌ تسلیتی، این ضایعه ی اسفناک را به جامعه علمی کشور تسلیت گفت.


       متن پیام هیات رییسه ی دانشگاه مازندران به شرح ذیل می باشد:بسم‌الله الرحمن الرحیم


إنّالله و إنّاإلیهِ رَاجعُون


       خبر درگذشت نخبه جوان ریاضی جهان، بانو مریم میرزاخانی که افتخاری ملی بود، موجب تاسف و تاثر فراوان گردید و غم فقدان او برای همه ی ملت بزرگ ایران غمی جانکاه و فراموش ناشدنی است، فقدان دانشمند ریاضیدان جهان نه فقط ایرانیان که جامعه علمی جهان را در بهت و اندوه فرو برد.
       این دانشمند برجسته ی ایرانی با دانش و نبوغ بالای خود موجب سربلندی و افتخار ملت ایران در مجامع بین‌المللی شد و قطعا جبران ضایعه درگذشت ایشان بسیار سخت و دشوار خواهد بود. وی نمادی از ذکاوت، هوشمندی و نبوغ جوانان ایرانی و نقطه عطفی در معرفی همت بلند زنان و جوانان ایرانی در مسیر کسب قله های افتخار و عرصه های گوناگون جهان بود. حضور او در دانشگاه برجسته آمریکایی نشانه بارزی از شخصیت ممتاز و درخشان علمی وی بود.
       هیات رییسه ی دانشگاه مازندران که معتقد است جهان از داشتن دانشمندی کم نظیر محروم شده است، درگذشت این بانوی دانشمند را به همه ایرانیان در سراسر جهان،‌ خانواده داغدار ایشان و جامعه علمی کشور صمیمانه تسلیت گفته و ضمن آرزوی آرامش و مغفرت برای روح بلند او، از خداوند منّان برای خانواده و بازماندگان ایشان صبر جزیل مسألت دارد.روابط عمومی دانشگاه مازندران
امور رسانه های گروهی


١٠:٣٣ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٣٢٢    /    تعداد نمایش : ١١٠٧