چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت آزادسازی موصل صادر شد:

پیام تبریک هیات رییسه دانشگاه مازندران به ملت و دولت عراق

 

 

 

 

 

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در پی آزادسازی شهر موصل عراق از اشغال نیروهای داعش، هیات رییسه دانشگاه مازندران پیام تبریکی را خطاب به دولت و ملت عراق صادر کرد.

       متن پیام به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

       يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم ؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد. ﴿آیه ی ۷ سوره محمد

       این وعده تخلف ناپذیر خداوند است که اگر مومنان و امت اسلامی دین خدا را یاری کنند، خداوند نیز آنها را یاری می کند و گام هایشان را استوار می سازد. ظفرمندی لشکر اسلام بر داعش در موصلِ عراق، در واقع مصداقی نمایان از تحقق این وعده قطعی خداوند قادر متعال و نزول نصرت الهی است. به پاس نزول این رحمت الهی به درگاه ایزد منان بی نهایت سپاس می گوییم و به عظمت این کرامت عظمی، مفتخرانه، خاشعانه و خالصانه به پیشگاه خدای سبحان سجده شکر بجا می آوریم (سبحان ربی العظیم و بحمده).

هیات رییسه دانشگاه مازندران ضمن تبریک این نصرت بزرگ الهی به ملت و دولت عراق، رهبری معظم، دولت و ملت ایران، امت اسلامی و همه آزادی خواهان در سراسر جهان و خاصه سرداران عالم، عاقل، عاشق و پربصیرت و جهادگران شجاع، فداکار و با بصیرت عرصه مبارزه با داعش، از نقش باعظمت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید علی حسینی سیستانی، هدایت و راهبری داهیانه مقام معظم رهبری، حمایت جانانه دولت خدمتگزار، تدابیر استادانه و ظفرآمیز مجموعه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ایفای نقش خارق العاده، بی بدیل و حیرت انگیز سردار رشید اسلام سر لشکر قاسم سلیمانی و نیز دیپلماسی هوشمندانه سردار موفق سپهر سیاست ؛ دکتر محمدجواد ظریف در حراست از عزت ملت شریف ایران، دفاع از حقانیت عملکرد سپاه قدس و تبیین احسنِ سیاست های انسان دوستانه و صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران و نیز نمایش مشعشع چهره رحمانی اسلام ناب محمدی (ص)  تجلیل می نماید.

       آزادی موصل بی تردید افق روشنی را برای پیروزی جریان مقاومت در منطقه و جهان اسلام نوید می دهد. امید است با چنین تلاش هایی زمینه ظهور منجی عالم بشریت، حضرت قایم آل محمد (عج)، هرچه بیشتر فراهم گردد و ما شاهد تحقق اراده خداوند منان باشیم که فرمودند: وَنُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ ؛ ما می خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم. (آیه ی 5 سوره قصص)


هیات رییسه دانشگاه مازندران

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی


١١:٤٩ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٣٠٧    /    تعداد نمایش : ١٠٦٦